2012. május 29., kedd

Alex első 11 hete

Alex az én kis fekete angol cocker spánielem 2012.03.08-án látta meg a napvilágot.
5 hetes korában hoztuk el. Az út egy részét végig sírta, de szerintem ez természetes. Az első napokban nagyon sokat sírt, hiszen hiányoztak a családtagok és szokatlan volt neki az új hely.
1 hét után sikerült összebarátkoznia a régi, lassan 14 éves öreg "rókával", Rexivel. Eleinte Rexi nagyon kerülte őt, pedig Alex nagyon szeretett volna játszani vele. Ahogy Alex egyszer elmorogta magát ott megtört a jég, és Rexit elkezdte érdekelni miféle kis fekete szőrgombóc van itt. Azóta sokat játszadoznak, néha van egy kis irigység is, van hogy 2 vagy több van valamiből és mindkettőnek ugyanaz kell vagy épp nem kell, csak a balhé kedvéért. Van hogy nem jó az együtt alvás, de utána csak egy házban alszanak, persze hogy a kisebben. :)
Időközben a 4 cicából egy barátságba fogadta. Vagy inkább a gyerekének hiszi?  Alex nyüstölte volna a macska meg húzta volna, de nem bírta őt el.
"Megáldotta" őt egy madár is evés közben nyakonlőtte. Rexi is áldását adta hogy X-es neve legyen. Egyik nap az X egyik szárát pisilte rá utána másnap a másikat.
Mostmár szépen növekszik, 3 kg 25 dkg-nál tart. Kezdünk kicsikét pórázon is menni, néha szépen megy utána megmakacsolja magát mikor rájön, hogy nem arra megyünk amerre ő szeretné.
Így teltek ezek a hetek nagy vonalakban. Most beszéljenek a képek és a videók:
















7 megjegyzés:

  1. Szia! Köszönöm ,hogy feliratkoztál a blogunkra. Aranyos a kutyusod!Nagyon szép! Törzskönyves spani! Egyébként majd én is szívesen feliratkoznék a blogotokra ,ha kiraksz egy ilyen modult! :) Egyébként nagyon szimpatikus vagy szívesen összeismerkednék veled ,meg a spaniddal! ;) ♥ Ha gondolod jelölj be fészen :) : Tóth Adrienn ,könnyen felfogsz ismerni ,hiszen én és a kutyám a profilképem! :)

    Szép Napot ,és Jó kölyközést! :)♥

    VálaszTörlés
  2. Szia! Nagyon szépen köszönöm, Alex nevében is!:) a te kutyusod is nagyon szép, már egy ideje youtube-on nézegetem a videóidat!:) a modult mindjárt kiteszem, mihelyt megtalálom!:)
    Kellemes estét!

    VálaszTörlés
  3. Szia!Nagyon aranyos kis spánieled van!:)))) :DDD

    VálaszTörlés
  4. Szia! Újra ,az előző megjegyzésben rosszul írtam, az egyik mondatot. Azt kérdeztem (közben meg felkiáltó jelet tettem) ,hogy törzskönyves -e Alex? Remélem majd be jelölsz fészen is. További jó kölyközést! :)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Szia! Nem nem törzskönyves! Nektek is további jó tanulást!:)

      Törlés
  5. Szia!! nagyon aranyos a kiskutyád!! sok szerencsét nektek!! :)

    VálaszTörlés