Már a múltkor megírtam egy hosszabb bejegyzést..de sajnos még a feltöltés előtt eltűnt...így megpróbálom nagyvonalakban leírni mi történt velünk és a végén pár kép:)
Kiesett a "fogunk", egyet meglepetés formájában megkaptam a papucsomba. el is tettem:)
A nyáron sokat fürdött Alex a kádjában, alig várta a pancsolást, volt hogy alig akart kijönni.
Megkapta a veszettség elleni oltását...az összes kutya csendben volt..de ő tájékoztatott mindenkit hogy oltás van..és egy németjuhásszal akart volna kekeckedni..a németjuhász meg persze csak nézte hogy mit akar itt.
A múlt héten autóval utazott az állatorvoshoz oltásra. Az autóból ugatott gyalogost, biciklist. Persze ahogy megálltunk odakint is. Az oltáshoz nem akart bevenni betámasztott....utána meg kijönni nem akart, megint betámasztott:) Az esetből tanulva elkezdtünk az utcán sétálgatni, hogy szokja nem kell egyfolytában ugatni:)
A macskáknak nem sok helye van az udvarban, kivéve az "anyját" tűri el.
Szeret labdázni, rohangálni, hintázni, biciklizni, az ölembe ülni, feküdni...szeretni csókot adni...
Amit nem szeret az a fésülködés, a hajszárító, a repülő hangja, a quad-é. Azthiszem ennyi:)
közben előkerült az előző bejegyzés..így kicsit összevissza..de bemásolom ide:
---Kisebb kihagyás után végre van időm leülni és írni egy kicsit a már nem is olyan kicsi kutyusomról.
Lassan 6 hónapos lesz...
Egy
izgága, ugrándozni, futkározni szerető kutyus lett belőle. Emellé
társul egy kis irigység is. A macskákat képes elhajtani az ételüktől.
Van hogy csak oda-oda ugat nekik kalimpál a lábával, ahogy a macska
csinál rá. A játékait is félti, mindig az kell ami nálam van.
A labda után szalad, vissza is hozza, de incselkedik nem adja olyan könnyen oda, elvárja hogy szaladgáljon utána az ember.
Ugyan
ez van a kennelbe bemenetellel is. Hátravágja magát, rugdos,
fújtat...néha elejt 1-1 "ggáá"-t is, de ha menni kell, menni kell.
A
vizet még mindig imádja szerencsére. Van egy kádja, abban szokott
fürdeni ha meleg van. A minap ki lett belőle engedve a víz, piszkos is
volt, meg azt hittük, hogy már nem lesz jó idő. És szörnyű tragédia
volt. Szaladgált, nyüszített a kád körül, belenézett, megint
körözött...Még napok után is belenéz, nem hiszi el hogy üres..:)
Elkezdtek
potyogni a fogacskái is. Fésültem őt tegnap előtt, rágogatta a
papucsomat, láttam, utána hogy eltűnt a foga, hát biztos elhagyta azt
is. Éreztem már akkor este hogy valami nyomja a talpam (a papucsomra
belül rá van ragasztva a bélés, és feljön egy darabon) , másnap csak
valami nyomja. Elkezdtem kirázni, és kiesett Alika foga:)
Hamarosan ismét megyünk oltásra. Szerencsére a kocsiba beszállással nem lesz gond, szépen beugrik magától.----
Most jöjjön pár kép (videóval nem bátorkodok, mert a múltkor is akkor veszett kárba minden:( )
